Stráž pod Ralskem 12.-13.10.2017

Stalo se tradicí, kdy spolubojovníci Antonína Sochora přijíždějí do Stráže pod Ralskem, aby uctlili památku svého velitele.
Vzpomínková akce připomíná nejen padlého hrdinu A. Sochora, ale také všechny válečné veterány ,kteří bojovali za osvobození Československa od nacistické okupace. Součástí programu byl slavnostní večer ,kde vystoupili žáci školy ,kteří měli připraveno kulturní vystoupení. V letošním roce se zúčastnili potomci samotného Sochora jeho syn Ludvík společně s vnukem Romanem, který v současné době působí v armádě. K této události je vyhodnocena sportovní soutěž, kde žáci školy měříli své síly v různých disciplínách. Odměnou nejlepším bylo předavání cen synem a vnukem A. Sochora. Po vyhodnocení soutěže se přítomni přesunuli k pomníku ,kde byly položeny kytice a věnce. Program dále pokračoval na místě tragického skonu ,kde se uskutečnil pietní akt. Další zastavení bylo v Novém Boru, na Lesním hřbitově u hrobu padlého sovětského vojáka a také letce genmjr. Františka Rypla. Uctili jsme také hrdiny druhého odboje a památku popravených rumburských hrdinů z období Velké války.
Zakladatelé setkání ve Stráži pod Ralskem byli již dneska zesnulí br. Heřkovič, br. Kobulej a br. Bičiště. Těm patří poděkování za toto ,že i dnes je Memoriál genmjr.Sochora tradicí, kde se potkávají potomci i občané naší vlasti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *