Nesmíme zapomínat

Nesmíme zapomínat

připomínání hrůz holocaustu zejména mládeži, která válku naštěstí nepoznala. Dne 26. 1. 2018 jsme společně se studenty Střední průmyslové školy Zengrova v Ostravě-Vítkovicích vzpomenuli v Sadu Dr. Milady Horákové památku obětí holocaustu. Setkání se zúčastnil i hejtman Moravskoslezského kraje, zástupci ČsOL Jednoty Ostrava 2, Sokolské župy Moravskoslezské, Klubu veteránů Policie ČR, Náboženské obce Církve čsl. husitské a další, kterým Den památky obětem holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti není cizí.

Po zahájení pietního aktu bylo přečteno Poselství bratra Luďka Eliáše, bývalého vězně Terezínského ghetta a KT Auschwitz – Birkenau a přeživšího pochod smrti, s nímž bratr Eliáš vystoupil v Senátě ČR. V Poselství přibližuje své vlastní a upozorňuje na nenávist mezi lidmi, která vedla ve svém důsledku až k masovému vyvražďování za II. sv. války.

Na závěr vystoupil za mladou generaci student SPŠ, který zdůraznil nutnost neustálého připomínání hrůz holocaustu zejména mládeži, která válku naštěstí nepoznala.

Položením květin a zapálením svíček jsme památku miliónů obětí důstojně završili.

Celou atmosféru přibližují fotografie.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *