Helfštýnská šlápota 2018

Vánoce a s nimi shon, nervozita a lukulské hody jsou již za námi a do nového roku se snažíme vstoupit s různými předsevzetími. A protože každý z nás chce vždy udělat něco pro zdraví, stačilo pár slov a bylo domluveno.

První lednová sobota patří již tradičně Helfštýnské šlápotě a tak desítka našich členů i s dvouletou ratolestí zvolila tuto variantu. Letos se konal již 41. ročník tohoto novoročního výšlapu z Lipníku nad Bečvou nebo z Hranic na Moravě na Hrad Helfštýn. Akci organizuje Klub českých turistů, uniformovanou skupinu tvoří ČsOL Jednota Jana Gayera z Přerova a každoročně ji svou účastí podporují členové dalších jednot ČsOL, ČSBS, dalších vlasteneckých a zájmových spolků a také široká veřejnost z různých míst Moravskoslezského kraje. Letošního ročníku se zúčastnilo více než 3 a půl tisíce osob a kolem stovky psů.

Počasí bylo, na rozdíl od loňské tuhé zimy, velice příznivé a šlapající skupinky mladých, starších i dětí se cestou na hrad navzájem zdravily a usmívaly. Prohlídka prostor hradu stojí za zhlédnutí, stejně jako nástup dobrovolníků z klubů vojenské historie v dobových uniformách. Na nádvoří helfštýnského hradu si pak naše ostravská parta připila dobře vychlazeným sektem na šťastný nový rok a zdar celé akce.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *